Prominent & Leading Manufacturer from Pune, we offer 60w led solar streetlight, divine 30w led solar streetlight, 30w solar led street light, solar led street lights and all in one solar street light.
₹ 2169 / Piece Get Latest Price
| Power | 30 W |
| Material | Aluminium |
| Certification | BIS |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Divine |
| Usage/Application | Solar Street Light |
| Body Material | Aluminium |
| Power Source | Solar |
| Wattage | 60W |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 20 Watt |
| Country of Origin | Made in India |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Divine |
| Usage/Application | Solar Street Light |
| Body Material | Aluminium |
| Power Source | Solar |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP56 |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 30 Watt |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 40 W |
| Color | 6000K |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | Divine |
| Usage/Application | Solar Street Light |
| Body Material | Aluminium |
| Power Source | Solar |
| Model No | DL SOR 40W |
| Voltage | 230 V |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 30 Watt |
| Certification | RoHS |
| Light Color | Pure White |
| Country of Origin | Made in India |
| IP Rating | IP65 |
| Body material | Aluminuim |
₹ 1999 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30W |
| Solar Charging Time | 8-10 HOURS |
| Motion Sensor | AVAILABLE |
| Service Location | PAN INDIA |
| CCT | 6500 |
| Lighting Hours | 8-10 hours |
Nilesh Sachdev (CEO)
Divine Lights (A Brand Of Nnc Electric India Private Limited)
Shop No-1,2,3 598 Shivaji Road Dhanavant Plaza
Pune - 411002, Maharashtra, India