Offering you a complete choice of products which include 18w led panel, 48w flat led panel light, 3w round 2 in 1 led color panel flat, 6w - 3w round 2 in 1 led color panel light, 3w square led panel flat and 6w round slim led 3 in 1 panel.
₹ 726 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP33 |
| Country of Origin | Made in India |
| Correlated Color Temperature | 3000 K |
| Beam Angle | 120 Angle |
| Ingress Protection | IP20 |
| Color Rendering Index | Greater than 80 CRI |
| Color | Black |
| Input Voltage | AC160-260V |
| Lumen | 1700 lm |
| Power Factor | 0.6 PF |
₹ 1390 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Color Temperature | 2700K |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Factor | 0.9 PF |
| Beam Angle | 120 Degree |
| LED Brand | Epistar Chips |
| Model No | DL-6036 |
| Power | 36W |
| Size | L600 x W600 x W10 mm |
| Lumen | 3678 lm |
₹ 264 / Piece Get Latest Price
| Power | 3 W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP33 |
| Country of Origin | Made in India |
| Color Rendering Index | 70 CRI |
| Lumen | 190 lm |
| LED Color | SMD2835 15+15 |
| Beam Angle | 110 Degree |
| Input Voltage | 85-265V |
| Cut Out | 75 mm |
| Outer Diameter | 105 mm |
| Power Factor | Greater than 0.5 |
₹ 351 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Beam Angle | 110 Degree |
| LED Color | SMD2835 30+30 |
| Model No | DL-3309 RD |
| Lumen | 360 LM |
| Input Voltage | 85-265V |
| Outer Diameter | 145 mm |
| Cut Out | 105 mm |
| Power Factor | 0.5 PF |
| Power | 6 W |
₹ 1390 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Power | 3 W |
| Color Temperature | 6500K |
| Country of Origin | Made in India |
| Cut Out | Phi 75 x 75 mm |
| Lumens Per Watt | 60-70 LM |
| Color Rendering Index | Greater Than 80 CRI |
| Power Factor | 0.5 PH |
| LED Brand | Epistar Chips |
| Model No | DL-3000 Sq |
| Size | 90 x 90 mm |
| Lumen | 221 LM |
₹ 231 / Piece Get Latest Price
| Power | 6 W |
| Color Temperature | 2700K |
| Shape | Round |
| Input Voltage | 100-300V |
| Outer Diameter | 120 mm |
| Cut Out | 105 mm |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Power Factor | 0.5/0.9 PF |
| Lumen | 360 LM |
| Color Rendering Index | Greater Than 80 CRI |
| Model No | DL-2506 RD |
₹ 138 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | Phi 90 mm |
| Cut Out | Phi 75 mm |
| Wattage | 3W |
| Lumen | 221 LM |
| Power Factor | 0.5 PF |
| Lumens Per Watt | 60-70 LM |
| LED Brand | Epistar Chips |
| Color Rendering Index | Greater Than 80 CRI |
| Model No | DL-3000 RO |
Nilesh Sachdev (CEO)
Divine Lights (A Brand Of Nnc Electric India Private Limited)
Shop No-1,2,3 598 Shivaji Road Dhanavant Plaza
Pune - 411002, Maharashtra, India