We are a leading Manufacturer of sf 17 mm profile led patti, led profile light 17x14mm, led aluminium profile 17 mm, led aluminium corner profile housing, sf 7 mm profile aluminium led light and aluminium led profile housing from Pune, India.
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Shape | T-Profile |
| Usage/Application | Construction |
| Position | Interior |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Divine |
| Material | Aliminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 2 meter |
₹ 129 / Meter Get Latest Price
| Type | Led Accessories |
| Length | 2 meter |
| Body Material | Aluminium |
| Color | Sky Blue |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Divine |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Length | 2 Feet |
| Usage/Application | Construction |
| Design | Germany |
| Size | 1.25 x 2.16 inch |
| Color | White |
| Certification | BIS |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Aluminium |
| Application | Frame |
| Brand | Divine |
₹ 79 / Meter Get Latest Price
| Color | White |
| Brand | Divine |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 2 meter |
| Width | 76.4 mm |
| Usage | Frame |
₹ 61 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Home Interior |
| Color | Sky Blue |
| Warranty | 2 Years |
| Brand | Divine |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 4 Meter |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Sky Blue |
| Brand | Divine |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 2 meter |
| Thickness | 2.5 mm |
₹ 407 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Home Interior |
| Color | Sky Blue |
| Warranty | 2 years |
| Brand | Divine |
| Material | Aliminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 6 meter |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Length | 2 meter |
| Color | White |
| Brand | Divine |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Decorations |
| Thickness | 1.5 mm |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Position | Interior |
| Color | Sky Blue |
| Brand | Divine |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 3 Meter |
| Surface Finish | Powder Coated |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Position | Interior |
| Color | Sky Blue |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 2 meter |
| Thickness | 0.2 mm |
₹ 407 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Home Interior |
| Position | Interior |
| Color | Sky Blue |
| Warranty | 2 Year |
| Brand | Divine |
| Material | Aliminium |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Length | 2 meter |
| Position | Interior |
| Brand | Divine |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Polished |
| Certification | BIS |
| Application | Decorations |
₹ 80 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Home Interior |
| Length | 6 Feet |
| Brand | Divine |
| Material | Aliminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Powder Coated |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Length | 2 meter |
| Certification | BIS |
| Profile Type | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 2 mm |
| Width | 69.6 mm |
| Brand | Divine |
₹ 545 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Home Interior |
| Position | Interior |
| Warranty | 2 Years |
| Brand | Divine |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 0.5 mm |
| Length | 2 Years |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Size | 0.2 x 0.6 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Position | Interior |
| Color | Silver |
| Brand | Divine |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 3 meter |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Position | Interior |
| Color | White |
| Brand | Divine |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 2 meter |
| Thickness | 16 mm |
| Width | 75 mm |
| Certification | BIS |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Color | Silver |
| Brand | Divine |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 2 meter |
| Body Material | Aluminium |
| Finish | Polished |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Brand | Divine |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 2m |
| Width | 55 mm |
| Certification | BIS |
| Thickness | 2 mm |
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Color | White |
| Brand | Divine |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 2 meter |
| Body Material | Aluminium |
| Certification | BIS |
Nilesh Sachdev (CEO)
Divine Lights (A Brand Of Nnc Electric India Private Limited)
Shop No-1,2,3 598 Shivaji Road Dhanavant Plaza
Pune - 411002, Maharashtra, India