Pioneers in the industry, we offer magnetic track light, magnetic laser blade track light, magnetic linear track light, magnetic track patti, 260v led track light and dl - 8430 30w white body track lights from India.
₹ 1241 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Light Bulb Types | LED |
| Material | Aluminium |
| Model Name/Number | DL-12RL20 |
| Lighting Color | Warm White |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
₹ 689 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 16W |
| Light Bulb Types | LED |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 years |
| Color Temperature | 3000K |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 1241 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 16W |
| Light Bulb Types | LED |
| Material | Aluminium |
| Model Name/Number | DL-14/15RL20 |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| IP Rating | IP55 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
₹ 965 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Lighting Color | Warm White |
| Material | Aluminium |
| Model Name/Number | DL-09RL20 |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
₹ 596 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP55 |
| Certification | BIS |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Divine |
| Voltage | 260 V |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
₹ 1248 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Divine |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 966 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP55 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Divine |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 966 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Divine |
| Power | 18W |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230 V |
₹ 660 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Divine |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 660 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Lighting Color | Cool White |
| Light Bulb Types | LED |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| IP Rating | IP55 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
₹ 966 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Divine |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 1248 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP55 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Divine |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
₹ 660 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP55 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
₹ 86 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 4W |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Divine |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminium |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
Nilesh Sachdev (CEO)
Divine Lights (A Brand Of Nnc Electric India Private Limited)
Shop No-1,2,3 598 Shivaji Road Dhanavant Plaza
Pune - 411002, Maharashtra, India