Manufacturer of a wide range of products which include 18w led cob light, 12w cob surface cylinder light and 7w cob surface cylinder (wh/bk body).
₹ 1243 / Piece Get Latest Price
| Power | 18W |
| Light Color | Natural White |
| Brand | Divine |
| Color | Cool White |
| Warranty | 2 Year |
| Color Temperature | 4000 K |
| Mounting Type | Recessed |
| Usage/Application | Indoor |
| IP Rating | IP66 |
| Model Name/Number | DL 2818 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Alluminium |
| Power Source | Electric |
₹ 727 / Piece Get Latest Price
| Power | 12 W |
| Light Color | Cool White |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Divine |
| Voltage | 230V |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| Country of Origin | Made in India |
| Beam Angle | 30 Degree |
| Power Factor | 0.9 PF |
| Size | L74 x W74 x H90 mm |
| Model No | DL-SF 50512 |
| Color Rendering Index | 80 CRI |
| Power Source | Electric |
₹ 510 / Piece Get Latest Price
| Power | 7 W |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Divine |
| Country of Origin | Made in India |
| Beam Angle | 60 Degree |
| Color Rendering Index | 80 CRI |
| Shape | Round |
| Size | Phi 60 x H97mm |
| Lumen | 560 lm |
| Model No | DL-SF-30307 |
Nilesh Sachdev (CEO)
Divine Lights (A Brand Of Nnc Electric India Private Limited)
Shop No-1,2,3 598 Shivaji Road Dhanavant Plaza
Pune - 411002, Maharashtra, India