Offering you a complete choice of products which include led surface foot lights, 5w foot light, dl-425 square foot light and 3w square foot light.
₹ 377 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 2 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Voltage | 210 V |
| IP Rating | IP65 |
| Model No | DL-201 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Factor | 0.5 PF |
| Lumens Per Watt | 100-110 lm |
| Color Rendering Index | 80 CRI |
| Power Source | Electric |
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 5 W |
| Power | 5 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Voltage | 210 V |
| IP Rating | IP56 |
| Model No | DL-W27067 |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Factor | 0.5 PF |
| Lumens Per Watt | 100-110 lm |
| Color Rendering Index | 80 CRI |
| Water Proof | IP85 |
| Power Source | Electric |
₹ 351 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Voltage | 230 V |
| Model No | DL-425SQ |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Factor | 0.5 PF |
| Lumens Per Watt | 100-110 lm |
| Color Rendering Index | 80 CRi |
| Water Proof | IP65 |
| Power Source | Electric |
₹ 377 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Wattage | 3W |
| Power | 3W |
| Voltage | 220 V |
| Model No | DL-525SQ |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Factor | 0.5 PF |
| Lumens Per Watt | 100-110 lm |
| Color Rendering Index | 80 CRI |
| Waterproof | IP65 |
| Power Source | Electric |
Nilesh Sachdev (CEO)
Divine Lights (A Brand Of Nnc Electric India Private Limited)
Shop No-1,2,3 598 Shivaji Road Dhanavant Plaza
Pune - 411002, Maharashtra, India